Rannarootsi

Ettevõttest
Uudised

Rannarootsi 7 toodet tunnustati Ristikumärgiga.

2. juuni 2014

Mai alguses toimus Põllumajandus-Kaubanduskojas toidutoodete kvaliteedi hindamine. Toidukvaliteedi eksperdid hindasid märgi kandmise õigust taotlevaid uusi tooteid, lisaks tehti ka järelkontrolli juba varasemast märki kandvatele toodetele.

Eesti Maitse kvaliteedeimärk anti neljale Linnamäe Lihatööstuse tootele ning Tunnustatud Maitse märgi said seitse Rannarootsi Lihatööstuse toodet.

Tunnustatud Eesti Maitse päritolu- ja kvaliteedimärk (pääsukesemärk) anti 39 uuele tootele, mis läbisid edukalt nii laboratoorse kui sensoorse hindamise. Tunnustatud Maitse kvaliteedimärgi (ristikumärk) kandmise õiguse sai seitse uut toodet, mis on kõik toodetud Rannarootsi Lihatööstus ASis.

„Märki kandvate toodete puhul võib kindel olla nende kõrges kvaliteedis, pääsukesemärk annab ka paljude tarbijate jaoks olulist infot tootes kasutatud kodumaise põhitooraine kohta,“ selgitas EPKK juhataja Roomet Sõrmus.

Toote kõrgele kvaliteedile ja kodumaisele päritolule viitav Tunnustatud Eesti Maitse ehk pääsukesemärk antakse tootele, mille põhitooraine on 100%-liselt eestimaine ning mis läbib edukalt laboratoorse ja sensoorse hindamise. Märgi kasutamisõigust võivad taotleda kõik Eesti äriregistrisse kantud ettevõtted, kes tõendavad dokumentaalselt toote valmistamisel kasutatud põhitooraine kodumaist päritolu. Märtsis avaldatud TNS EMORi uuringu kohaselt on pääsukesemärk Eesti tuntuim toidumärgis, mida teab 85% Eesti tarbijatest.

Toote kõrgele kvaliteedile viitav Tunnustatud Maitse ehk ristikumärk antakse Euroopa Liidus toodetud tootele, mis läbib edukalt laboratoorse ja sensoorse hindamise. Toote valmistamisel kasutatud tooraine päritolu ristikumärgi puhul ei kontrollita.

Uued Tunnustatud Maitse kvaliteedimärki kandvad tooted

  • Rannarootsi Lihatööstus AS (7 toodet)

Lihatarretis
Seasült
Suitsusardell Ehe
Täissuitsuvorst Ehe
Täissuitsuvorst juustuga Ehe
Viiner Ehe
Viini šnitsel


Allikas: Lääne Elu, online.le.ee