Rannarootsi

Ettevõttest
Uudised

Rannarootsi neli täissuitsuvorsti said tunnustatud maitse kvaliteedimärgi

4. november 2013 Põllumajandus-kaubanduskoda hindas toiduainete kvaliteeti ning üheksa toodet saavad õiguse kanda «Tunnustatud Maitse» kvaliteedimärki. Ristikumärgiga tooteid on kõige rohkem liha- ja kalatoodete kategoorias.

Toote püsivalt kõrget kvaliteeti näitav «Tunnustatud Maitse» ristikumärk antakse neljale AS Maag Lihatööstuse poolt toodetud ja Rannarootsi kaubamärki kandvale täissuitsuvorstile - Hirve täissuitsuvorst, Lihaveise täissuitsuvorst, Moskva täissuitsuvorst ja Sinihallitusjuustu täissuitsuvorst. Seejuures valisid toidueksperdid nendest oma lemmikuks Rannarootsi Lihaveise täissuitsuvorsti.

Toote kõrgele kvaliteedile viitav ristikumärk antakse Euroopa Liidus toodetud tootele, mis läbib edukalt laboratoorse ja sensoorse hindamise. Toote valmistamisel kasutatud tooraine päritolu ristikumärgi puhul ei kontrollita.

Põllumajandus-kaubanduskoda on toidukvaliteedimärke välja andnud 1998. aastast alates. Tooteid hindavad toiduainetööstuste, teadusasutuste ja -laborite erialaspetsialistidest koosnevad ekspertkomisjonid. Hindamine toimub väljatöötatud kriteeriumide alusel pimetestil, ekspertide isiklikud maitse-eelistused arvesse ei lähe. Kvaliteedimärgiga toodete kvaliteeti kontrollitakse lisaks põhihindamisele litsentsilepingu kehtimise ajal ka jooksvalt, et tagada märgiga toodete läbivalt kõrge kvaliteet.

Ristikumärgi saavad järgmised tooted:

Lihatooted:

Maag Lihatööstus AS

Rannarootsi Hirve täissuitsuvorst
Rannarootsi Lihaveise täissuitsuvorst – ekspertide lemmik
Rannarootsi Moskva täissuitsuvorst
Rannarootsi Sinihallitusjuustu täissuitsuvorst

Allikas: Tarbija24.ee

Lisainformatsioon:

Karel Jaanson
Maag Lihatööstuse ASi müügi – ja turundusdirektor
karel.jaanson@maag.ee; tel +372 607 7614